Lierse Kerstmarkt 2026 breidt uit naar Zimmerplein en opent een uur vroeger
Hoewel de zomer nog niet echt voorbij is, zijn de gedachten van De Koninklijke Gilde der Heren van Lier alweer helemaal bij kerst. Samen met de stad Lier organiseert de Gilde op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 december 2026 de 31ste editie van de Lierse Kerstmarkt. Dit jaar wordt de kerstmarkt uitgebreid naar het Zimmerplein en openen de chalets en tentjes elke dag een uur vroeger.
Uitbreiding naar het Zimmerplein
Dit jaar krijgt de kerstmarkt een extra locatie. Naast de Grote Markt en het Felix Timmermansplein komen er ook tien kerstkraampjes op het Zimmerplein.
“Op vraag van de stad, de standhouders en heel wat bezoekers breiden we de kerstmarkt dit jaar uit naar het Zimmerplein. Daar willen we vooral ruimte geven aan ambachtelijke en originele producten. Bezoekers krijgen zo nog meer keuze en kunnen op drie verschillende pleinen genieten van de kerstsfeer”, aldus Vanhoutte.
Ook de openingsuren worden aangepast. Op vraag van bezoekers en standhouders start de kerstmarkt voortaan elke dag een uur vroeger.
De kerstkraampjes zijn geopend:
- vrijdag 11 december: 17 tot 23 uur
- zaterdag 12 december: 13 tot 23 uur
- zondag 13 december: 13 tot 20 uur
Bezoekers kunnen er kuieren langs een honderdtal kraampjes met onder meer kerstdecoratie, boeken, zelfgemaakte hebbedingetjes, ambachtelijke producten en allerlei lekkers.
Kerstman opnieuw van de partij
Uiteraard ontbreekt ook de Kerstman niet op de Lierse Kerstmarkt. Hij arriveert op zaterdag 12 december en neemt opnieuw zijn intrek in zijn gezellige kersthuisje, waar hij gedurende het kerstmarktweekend de bezoekers verwelkomt.
Inschrijvingen voor standhouders gestart
Wie zelf graag een kraampje wil bemannen op de Lierse Kerstmarkt, kan zich vanaf nu inschrijven. Geïnteresseerde standhouders kunnen een mail sturen naar Kerstmarkt@herenvanlier.be.
“De belangstelling voor onze kerstmarkt is traditioneel groot. Wie erbij wil zijn, wacht dus best niet te lang om zich kandidaat te stellen”, benadrukt Thomas Vanhoutte.