Jacques Chirac ndërroi jetë të enjten. Për këtë, Ambasada e Francës në Kosovë ka bërë një cicërimë në Twitter ku uron që trofeu më i madh në Europë këtë vit të shkojë në Francë. Riviera franceze Nicës është përgjakur mbrëmë nga një sulm terrorist me kamion, ku mbetën të […] 23 décembre 2020. pyetja ime ashte : per vize pune ne france cka duhet te kem nga punedhensi i France dhe dhe ku duhet dorzuar ato dokumente te cilat mi dergon firma Franceze , per sa kohe del viza punes pas aplikimit , duke ndjekur udhezimet tuaja . Ambasada e Francës në Republikën e Kosovës ka bërë një status emocional dhe prekës – që mund të jetë nga presidenti Emmanuel Macron në lidhje me vrasjen e mësuesit francez që iu shfaqi nxënësve karikaturat e pejgamberit Muhamed. Welcome to EmbassyPages.com - embassies and consulates around the world. Për më shumë informata dhe sqarime, mund të adresoheni në: Ambasada e Republikës e Sllovenisë në Prishtinë: Anton Ceta 6 10000 Prishtine Zyra e Ambasadorit: (+) 383 38 224 112 Faks: (+) 383 38 246 256 New York, NY 10001 Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Presidenti i Republikës së Kosovës Themelues dhe botues i gazetës, për shtatë vjet ishte Harry Bajraktari. Address: Rr. Historia. Consular questions? 10000, Prishtinë, All rights are reserved 2020, Copyright Sinjali.com. dhe. Riviera franceze Nicës është përgjakur mbrëmë nga një sulm terrorist me kamion, ku mbetën të […] Opening hours for the Embassy: Monday to Friday 9:00 to 16:00. Ambasada e Francës në Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, janë shprehur të gatshëm të organizojnë “Samitin e Parisit” në mes të Kosovës dhe Serbisë, transmeton KlanKosova.. Po ashtu Franca dhe Gjermania presin që dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë të nisë sa më shpejtë. Zyra ndërlidhëse e Finlandës u hap në vitin 1999 në Prishtinë. 481 8th Ave. Suite 536 për diplomatë e regjistruar në Në mes : Ambasada e Francës në Kosovë,rr g Ismail Qemal' nr 67, 10000 Prishtinë, Kosovë, e përfaqësuar nga Zonja Maryse DA IE , Ambasador dhe Në këtë ceremoni mortore do të marrin pjesë rreth 30 burrështetas nga e tërë bota. Ne e vlerësojmë bashkëpunimin e treguar në ditët e fundit nga Presidenti Hashim Thaçi dhe ish udhëheqësi i… more ⚠️ From Monday, November 9, 2020, new rules for traveling - both Czech citizens abroad and foreigners to the Czech Republic will start to apply. Në shtator 2009, ambasada ka lëvizur nga lokacioni në Dragodan në një objekt të ri në Pejton, në qendër të Prishtinës. Në nderim të ish-president të Republikës së Francës, Jacques Chirac, në Ambasadën e Francës në Prishtinë do të hapet libri i ngushëllimeve. Lajme, Aktualitet, Siguri, 29 Dhjetor 2020 - “Illyria” është krenare për rolin e saj në dy nga dekadat më të furishme në historinë kombit shqiptar, për praninë e saj te bashkatdhetarët nga Florida në Alaska, në zyrat e kongresistëve e diplomatëve të Washington-it, në studiot e ekspertëve dhe departamentet universitare amerikane. Shoferët shumë herë gjejnë mënyra të "lehta" për t'u shmangur nga kolonat që krijohen nëpër rrugët e... 29 Dhjetor 2020 - Lajme, Kosovë, Aktualitet. Fjala e Ambasadorit Christian Heldt me rastin e Presidencës gjermane të Këshillit të Bashkimit Evropian më 1 korrik 2020 Zonja dhe zotërinj, të dashur miq, Po jetojmë në kohëra të jashtëzakonshme: fakti që unë jam i kufizuar t’ju drejtohem nëpërmejt një videoje, … 10 qershor 2020 Ambasada e SHBA-së në Prishtinë është krenare të njoftojë që ka… Deklaratë e Sh.B.A-ve për vendimin e Gjykatës Kushtetuese Në një njoftim në Twitter thuhet se Ambasada ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. NJOFTIM I RËNDËSISHËM. Materialet dhe informacionet e Gazetës Sinjali nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër, pa leje nga redaksia. Aleanca Franceze dhe Ambasada e Francës në Kosovë, ju ftojnë që të merrni pjesë në edicionin e parë të “Nuit des Idées” në Kosovë, më 5 shkurt në Aleancën Franceze në Prishtinë. Orari i punës: e hënë-e premte: 09:00 – 17:30. Ambasada e Francës në Kosovë ka uruar Avdullah Hotin në marrjen e detyrës së re si Kryeministër i vendit. Ambasada amerikane në këtë postim shpreh se dhuna në familje është një krim i cili nuk duhet duruar, por që duhet të raportohet. Ambasada e Frances ne Prishtine - 04/12/2014 - 4:16 AM 14 Comments. Contry Code: 00 383 38 Phone: 247 763 Consular Information: 00 383 38 248 004 Ambassador: Dr. József Bencze Email: prs.missions@mfa.gov.hu Central Consular Service emergency line … Ne webfaqen tonë mund të gjeni linqet e nevojshme si dhe informatat mbi ngjarjet në Slloveni. Altina. E-mail: emb.prishtina@mfa.no Fax:+ 383 38 232 111 22. Ambasada e Francës në Prishtinë do të hapë librin e ngushëllimeve në kujtim të viktimave në Nice. Në nderim të ish-president të Republikës së Francës, Jacques Chirac, në Ambasadën e Francës në Prishtinë do të hapet libri i ngushëllimeve. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". “Ai […] 157, Arberi 10000 Pristina . Sot, u mbajt online konferenca "Reclaiming Time: Women, Peace, Security and Justice Agenda in Kosovo and Beyond", me të cilën u lansua Antena kosovare e Rrjetit të Grave Ndërmjetësuese Mesdhetare (MWMN). ambassade; république; kosovo, paris, France. Që nga 06.07.2020 në ambasadën austriake në Prishtinë zhvillohet punë e kufizuar me palë. Programi i përbashkët vjetor i Ambasadave: Ambasada e Francës në Kosovë / Ambasada e Kosovës në Francë Në kuadër të 10 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, Ambasada e Francës në Kosovë dhe Ambasada e Kosovës në Francë po bashkëpunojnë për të promovuar një program të përbashkët të ngjarjeve kulturore që tregojnë lidhjen dhe miqësinë mes dy vende. Nga kjo ambasadë thonë se kanë kontakte të rregullta me të gjithë liderët politikë dhe institucionalë […] Ambasada deklaron se Franca dëshiron të shkatërrojë terroristët e mposhtë islamistët – e se fytyra e Republikës dhe e kësaj dëshire është bërë pikërisht mësuesi Samuel Paty. Ambasada e Francës në Kosovë, ka mirëpritur vendimin e Qeverisë Kurti për heqjen e tarifës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnjë Hercegovina. Per prishtinalia Ku mundem me ju shenu ju lutem me ndihmo faleminderit per mirkuptim. Ambasada franceze ka thënë se dëshirojnë të bashkëpunojnë ngushtë me kryeministrin e ri. Së bashku për klimën. Presim edhe nje femi ne dhjetor, Ju lutem:Sa shkon procedura mbas dorezimit të çertifikates martesore në Prishtine,dhe sa kohe vanohet termini në Shkup?Rrespket për të gjithe…. Ambasada e Finlandës në Prishtinë. “Dhuna në familje është krim. Të gjithë qytetarët dhe personalitete të ndryshme mund të shkruajnë në librin e ngushëllimeve prej sot deri më 2 tetor nga ora 9:30 deri në orën 12:00. Pershendetje,a mundet mem tregu dikush mbasi qe te kryn intervisten ne prishtine sa kohe ju ka vanu qertifkata e kapacitetit martesor per me ju ardhe. Ajo synonte të ndihmonte në pavarësimin e Kosovës, në fitoren e demokracisë në Shqipëri, transformimin përgjithmonë të jetës së shqiptarëve në trojet e tyre. Kujtojmë se Chirack ishte president i Francës në vitin 1999, i cili përkrahu intervenimin e NATO-s për të ndalur gjenocidin serbe në Kosovë. Qendra e thirrjeve funksionon nga ora 9.00 deri 16.00 nga e hëna deri të premten. Të premten, më 18 dhjetor, në poligonin ushtarak në Krivollak, Ambasada e Francës mori pjesë në shkatërrimin e parë të 1,600 predhave, që datojnë nga Lufta e Parë Botërore. 12 persona janë lënduar si pasojë e një shpërthimi që ndodhi sot në qendrën e lojërave për... Për shkak të shpërthimit të një bombole gazi në një qendër të lojërave për fëmijë në rrugën... Gazeta Sinjali mirëmbahet nga kompania "Sinjali" sh.p.k. Schengen visa. Sipas tyre, heqja e tarifës është një parakusht i rëndësishëm për […] Vjen i ftuar profesor Roch Domerego, bletar dhe specialist i apiterapisë. From the viewpoint of Illyria, there is only one Albanian reality in the Balkans and Albanian lands can be divided by politics but not from history. Ambassade de France au Kosovo ESHJES Orëte subvencionuarangaAm a da e Francës n" Kosovë për semest.in e Vjeshtës 2014 deminë Diplomatike. Ndryshe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do [email protected] Për thirrje nga jashtë: +383 38 606 604. "Luan Haradinaj" Blerim Gjoci is on Facebook. Ambasada e Republikës së Sllovenisë është e vendosur në Rr. Nëpërmjet një njoftimi në llogarinë zyrtare në “Twitter” është thënë Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Ai u Kjo ambasadë ka theksuar se Miroslav Lajçak mund të llogarisë në mbështetjen e Francës në ushtrimin e funksioneve të tij si përfaqësues special i BE-së për lehtësimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. 16 novembre 2020. lire. Të gjithë qytetarët dhe personalitete të ndryshme mund të shkruajnë në librin e ngushëllimeve prej sot deri më 2 tetor nga ora 9:30 deri në orën 12:00. “Urime z. Avdullah Hoti për zgjedhjen e tij Kryeministër dhe shumë suksese gjatë mandatit të tij. Please contact the Dutch embassy in Skopje, Macedonia. Ambasada e Rumanisë - Laison Office of Romania/ Ambasada e Rumanise ne Prishtinë. Ambasada e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar. Ne e vlerësojmë bashkëpunimin e treguar në ditët e fundit nga Presidenti Hashim Thaçi dhe ish udhëheqësi i… more ⚠️ From Monday, November 9, 2020, new rules for traveling - both Czech citizens abroad and foreigners to the Czech Republic will start to apply. “Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët politikë dhe institucionalë dhe nuk “bllokon komunikimin” me […] Fjala virtuale e Ambasadorit Rohde me rastin e Ditës së Bashkimit të Gjermanisë 2020 Intervistë me Ambasadoren Susanne Schütz dhënë gazetës Koha Ditore dhe portalit Kossev më 18.09.2020 Tekst autorial nga Michael Roth, Ministër i Shtetit për Evropë në Ministrinë e Jashtme Federale për "Die Welt“ më 5 korrik 2020 for immediate needs of Kosovo* to fight the COVID-19 pandemic URGENT ANNOUNCEMENT FOR VISA ISSUES NJOFTIM URGJENT PËR LËSHIMIN E VIZAVE Ai ishte President i Republikës së Francës për 12 vjet. Në një njoftim në Twitter thuhet se Ambasada ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. telefoni: Visa information: The Norwegian Embassy in Ankara, Turkey handles all visa applications from Kosovo and Albania. Përmes faqes së tyre në Facebook, Amabsada franceze ka thënë se Franca i mbështet viktimat e dhunës seksuale në Kosovë, duke inkurajuar drejtësinë që të […] Botues i dytë për tetë vjet ishte Ekrem Bardha. Ambasada e Republikës së Kroacisë në Prishtinë Adresa: Rr. phone: Arben Xheladini nr. lind më 29 nëntor 1932. Ambasada ka pranuar ambasadorin e … Ambasada deklaron se Franca dëshiron të shkatërrojë terroristët e mposhtë islamistët – e se fytyra e Republikës […] Trashëgimtare dhe dishepull e Nolit dhe Konicës, “Illyria” u bë zëri dhe ditari i shqiptaro-amerikanëve, një komunitet dinamik, që kërkonte të rizbulonte veten si dhe të kontribuonte në fatin e kombit të tij, në një botë që po ndryshonte me shpejtësi. Aktualitet, Siguri. Its proclaimed mission was to fight for democracy in Albania, the independence Kosova nd the transformation of the situation of all Albanians in the Balkans. Join Facebook to connect with Blerim Gjoci and others you may know. “Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët politikë dhe institucionalë dhe nuk “bllokon komunikimin” me […] As the world's authoritative resource for embassies and consulates around the globe, EmbassyPages.com provides updated, accurate and reliable information about the world's more than 27,000 embassies and consulates, including addresses, telephone and fax numbers, email addresses, website addresses, … Paz Tower, 5 Shohan Street, 52136 Ramat Gan: T: ++ 972 737 154 900 T: ++ 972 542 092 092 Ndërkohë që pandemia e COVID -19, ka ndaluar të gjitha aktivitetet e planifikuara për këtë periudhë të vitit, Ambasada e Francës në bashkëpunim me Aleancën Franceze të Prishtinës e ka parë të domosdoshme, që përmes facebookut dhe formave tjera online të ju ofrojnë qasje dhe mundësi të reja atyre, që duan të jenë me … Mandatory form for travel to Belgium. Ndryshe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi […] Ambasada dhe Aleanca franceze në Prishtinë me aktivitete kulturore në kohë pandemie. Ambasada e Francës në Kosovë e ka mbështetur emërimin e Miroslav Lajçak si të dërguar të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një postimi në Facebook ka publikuar një mesazh për të gjithë qytetarët e vendit, shkruan Gazeta Sinjali. Duke interpretuar disa këngë klasike franceze, si dhe këngën e saj më të re “Je chanterai”, Ezra shprehu gjithë talentin e … Në një njoftim për media thuhet se libri i ngushëllimeve do të hapet me 18 korrik nga ora 9:00 deri në orën 17:00. Anton Ceta nr. Para kësaj kohe, ambasadori akreditohej nga Sofia e Bullgarisë dhe në Prishtinë shef i misionit ishte i ngarkuar me punë. Rr. Të gjithë qytetarët dhe personalitete të ndryshme mund të shkruajnë në librin e ngushëllimeve prej sot deri më 2 tetor nga ora 9:30 deri në orën 12:00. Ambasada e Francës në Kosovë ka reaguar lidhur me rastin e fundit në Drenas, ku një nxënëse dyshohet se është abuzuar nga profesori, e më pas edhe nga hetuesi policor. Upholding the legacy of Noli and Konica, “Illyria” became the voice and the diary of the new Albanian-Americans, a dynamic community, determined to rediscover itself and to contribute to the fortunes of the Albanian nation, in a world that was changing very fast. Pas Ambasadës së Britanisë së Madhe, këtë raportim e ka demantuar tashmë edhe Ambasada e Francës në Prishtinë. Embassy of the Republic of Kosovo, 8 John Street WC1N 2ES London, UK +44 (0) 207 659 6140 +44 (0) 207 659 6137. embassy.uk@rks-gov.net. Please contact the Embassy via phone or e-mail if you need the Embassy's assistance. 212 868 2224 212 868 2224 Raportimi i Kohës Ditore për izolimin e presidentit të vendit nga diplomacitë ndërkombëtare del të ketë qenë i rremë dhe tendencioz. si mund te mare ketu pa u kthy ne Kosovo me prit nje viz? Tani botues është Vehbi Bajrami, ndërsa kryeredaktor Ruben Avxhiu. Please contact the Regional Consular Center Western Balkans by e-mail (pristina.visa@eda.admin.ch) to arrange an appointment. Email-i: admin-etrangers.pristina-amba@diplomatie.gouv.fr. Ambasada e Francës në Kosovës ka uruar formimin e Qeverisë së re në krye me Avdullah Hotin, duke thënë se e presin sfida të shumta. Ambassade de France au Kosovo - French Embassy in Kosovo, Pristina, Kosovo. 9.1K likes. “Koncerti i talentes së re Ezra Muqolli mbrëmë ishte një sukses i madh. Deklaratë nga ambasada SHBA-së në prishtinë, Mars 16, 2020. Shërbime në diplomaci dhe përfaqësim i politikave dhe shtetit të Rumanisë. Altina. Ambasada franceze mirëpret vendimin e Kurtit: Nuk është koha për manovrim politik. Ndryshe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi […] However, visa and immigration related questions should always be adressed to VFS Global via email or telephone: +381 381 38 412 712 / +381 38 412 812 or info.kosovonor@vfshelpline.com. Tani nuk është koha për të lejuar që dallimet politike vendore dhe rajonale të mos lejojnë që ti ndihmojmë njëri-tjetrin në këtë kohë të nevojës kolektive. Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. “Illyria” is proud of its role during two of our most eventful decades of the Albanian history, with it nation-wide presence from Florida to Alaska, from the offices of Congress members and diplomats in DC to the desks of experts and American university departments. Please contact the Swiss embassy in Pristina. Lidhur me koncertin e Erzës kanë shkruar edhe nga Ambasada e Francës në Kosovë, duke e vlerësuar si një sukses të madh. Pershendetje, Citizens of North Macedonia and Albania that wish to visit their partner in Switzerland need to contact us per e-mail pristina.visa@eda.admin.ch. Tue, 3 Dec 2019 10:51 EST. Ambasada e Francës në Tiranë ka kënaqësinë t’ju informojë për hapjen e Masterit Ekzekutiv në Planifikimin dhe Zhvillimin Ekonomik të Zonave Rurale të Universitetit Bujqësor të Tiranës. Vendndodhja dhe oraret e punës Fax: +381 38 22 45 88 01. Vizat Imigruese për në Shtetet e Bashkuara procesohen për qytetarët dhe rezidentët e Kosovës në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë. Nëpërmjet një njoftimi në llogarinë zyrtare në “Twitter” është thënë Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. desha te ju pyese per vize pune nga Franca , cfare duhet te kem per te aplikuar me cen se punen e kam gjetur ne France si duhet vepruar cka duhet te kem nga kompanija e cila kam gjetur pune . Ambasada e Frances ne Prishtine - 04/12/2014 - 4:16 AM 14 Comments. [email protected]. Më vonë, më 1 shkurt 2009, u shndërrua zyrtarisht në ambasadë dhe në të njëjtën kohë zyrtarisht u vendosën marrëdhëniet diplomatike. [email protected] Ambasada e Zvicrës në Prishtinë përveq vizave për Zvicër ka filluar të lëshoj viza Shengen për banorët e Kosovës që dëshirojn të udhëtojn në Austri, Francë dhe gjithashtu prej 01.04.2011 lëshon vizat për banorët e Shqipëris që dëshirojn të udhëtojn në Zvicër. Home 640×100 2. Java e gjuhës italiane - uebinar "Diskutime mbi stripin italian" 18/11/2020. Send an e-mail to make an appointment. “Ismail Qemali” 67, Dragodan, 10000 Prishtinë, Kosovë. “Ambasada e Francës ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët politikë dhe institucionalë dhe nuk “bllokon komunikimin” me […] Illyria was founded in June 1991, signaling the dawn of a new era in the history of the Albanians of America. “Ne nuk do të heqim dorë nga karikaturat, vizatimet, edhe nëse të tjerët tërhiqen,” – shkruhet në murin e … 6, Prishtinë. Në nderim të ish-president të Republikës së Francës, Jacques Chirac, në Ambasadën e Francës në Prishtinë do të hapet libri i ngushëllimeve. Konferenca online "Reclaiming Time: Women, Peace, Security and Justice Agenda in Kosovo and Beyond" 18/11/2020. /Gazeta Sinjali/, 30 Dhjetor 2020 - Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Citizens of Kosovo that fulfill the criteria of a hardship case or wish to visit their partner in Switzerland will be able to book an appointment online at TLScontact. Ambasada e Francës në Prishtinë: Rr. New York, NY 10001 pershendetje desha te ju pyes se qfar kritere kerkon ambasada franceze per me leshu viz pune ne franc per shtetasit kosovar, Prsh deshta tju pys jetoj ne franc prej 2009 jam me letra titré de séjour 1 an thirra ne ofpre sot i pyta a kam ndrejt me shku nks me ba kunor me than jo i veta qysh me ja ba pra per me marr te fejuren time than thirr ne ambasad francezse nkosov, Prsh desha te ju pyes dua te behem kuror ne france sepse ne kosov nuk kam drejt te behem qfar duhet te bej nese mundeni mem tregu, prsh desha te ju pyes see deshiroj te behem kuror ne franc sepse ne kosov e fejuara nu ka drejt me u ba eh qfar duhet te bej nese mundeni mem tregu, Desha te ju pyse qfare duhete te bere per me ja dergu vizen 3 mujshe prindit, Desha tju pyes jam ne franc i martuar me franceze edhe isha ne komun per me be lutjen per permis de séjour me than duhet mu kthy ne ks me marr viz tani me ardh ktu !! Në një njoftim në Twitter thuhet se Ambasada ka kontakte të rregullta me të gjithë liderët kosovarë, pa përjashtim. Republic of Kosovo . Ambasada e SHBA-së financon themelimin e Qendrës Edukative BONEVET në Mitrovicë. Aplikacionet për viza për Francë shqyrtohen nga Ambasada e Zvicrës në Prishtinë. [email protected]. Ambasada e Francës në Republikën e Kosovës, e ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnjë Hercegovina. Virusët nuk njohin kufi. Ambasada ka pranuar ambasadorin e parë me 1 shtator 2015. Programi: Një konferencë-debat në orën 18:00, me z. Roch Domerego dhe profesor Fadil […] Dy klube franceze do të luajnë këtë javë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve! Gazeta shqiptaro - amerikane “Illyria" u themelua në New York, në qershor 1991, duke simbolizuar agimin e një epoke të re në historinë e shqiptarëve të Amerikës. Testimonials on Illyria newspaper: address: IMPORTANT INFORMATION: the Embassy is currently not open to visitors. Jam i interesuar per paisjen me vize turistike franqeze cfar dokumentesh me nevoiten. Ambasada këtë e ka bërë të ditur përmes një deklarate të publikuar në rrjetin social Facebook. Ambasada e Shqipërisë në Kosovë/ Embassy of Albania in Kosovo, Pristina. And we are just warming up. email: Ambasada e Francës në Prishtinë do të hapë librin e ngushëllimeve në kujtim të viktimave në Nice. 14K likes. pershendetje,nese ka mundesi qe te njoftohem per qeshtjen e nxerrjes se qertifikates matresore,mbase qe i fejuari im qe jeton ne France atje i kan then qe duhet ta merni ne Kosov ne ambasade te Frances,ju lutem qe nese dini diqka te me pergjegjeni.Faleminderit per mirekuptime, pershendetje deshta te pyes lidhur me biznes viz dokumentat e nevojshme si dhe qertifikata e lindjes dhe ajo familjare a i pranon kjo ambasad ne leter te bardh por te vulosur se spo ka leter origjinale neper komuna ju faliminderit, qfare kushte duhet mi plotosu per me marr vizen per franc. Falemnderit per informat. For other consular services, please contact the following embassies: Passports, ID cards, consular declarations, MVV applications. Fehmi Agani 125 10 000 Prishtinë e-mail: pristina@mvep.hr tel: +383 38 223 978 faks: +383 38 229 979; Telefoni emergjent për qytetarët kroatë: Pershendetje…Cilen dite mund te lajmrohem per pension te Frances dhe ne sa ora? Gazeta e madhe amerikane “New York Times”, në një suplement të saj “Izraeli në 60 vjetor”, e ka cilësuar Medved si një nga 10 amerikanët më me influencë që kanë ndikuar në Izrael, ndërsa ai është përfshirë nga gazeta “Jerusalem Post”, si një nga “50 hebrenjtë më me influencë”. From August, 1st, all persons returning to Belgium and all persons travelling through Belgium and who are staying at least 48 hours must fill out an identification form (Passenger Locator Form). Pyetjet tuaja mund t'i adresoni në: - Telefoni: +383 38 246 255 (E hënë - E enjte nga ora 15.00 deri në ora 16.00) - E-mail: consular.pristina(at)gov.si----- Ambasada e Republikës së … ju lutem me ktheni nje pergjigjeje . email: Hyrja 110/7 €5m Contract from the E.U. Tel: +381 38 224 588 00. Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Për shkak të pandemisë dhe për tua lehtësuar aplikueseve procedurat për legalizimin e dokumenteve, ambasada aktualisht po ndryshon modalitetet për dorëzimin e aplikacioneve për legalizim. Kontakti dhe orari i punës. Visit the post for more. Home 640×100 2. The Embassy allocates a limited number of appointments for applications for family reunification, marriage preparation and for studying in Switzerland. Ju gjithashtu mund të na kontaktoni përmes e-mail në: info.kosovosw@vfshelpline.com Qendrën e Thirrjeve: 0900 111 22. Ambasada Austriake në Prishtinë Rruga Ahmet Krasniqi 94, Arbëria I 10000 Prishtinë Tel: (+383/38) 249 284 Fax: (+383/38) 249 285. Kanë thënë për gazetën “Illyria”: adresa: Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Presidenti i Republikës së Kosovës Zyra e Kryeministrit të Kosovës Kuvendi i Kosovës të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Jacques Chirac. “Është historike. Kosovo: Téléphone: local: (038) 2245 ... A eshte duke pritur ndokush viza per bashkim familjar ne ambasaden e shkupit ,qe nuk e ka shtetsin e frances burri apo gruja? 481 8th Ave. Suite 536 Në kuadër të edicionit XX të Javës së gjuhës italiane në botë, për të prezantuar dhe ilustruar kombinimin e gjuhës verbale dhe grafike në stripin italian, Ambasada e Italisë në Prishtinë, Instituti Italian i Kulturës në Tiranë ... Lexo të plotë Ambassade de France KOSOVO - Pristina : coordonnées, site internet, principaux services, nom de leurs responsables Në një njoftim për media thuhet se libri i ngushëllimeve do të hapet me 18 korrik nga ora 9:00 deri në orën 17:00. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e përdorimit. Fjala e Ambasadorit Christian Heldt me rastin e Presidencës gjermane të Këshillit të Bashkimit Evropian më 1 korrik 2020 Zonja dhe zotërinj, të dashur miq, Po jetojmë në kohëra të jashtëzakonshme: fakti që unë jam i kufizuar t’ju drejtohem nëpërmejt një videoje, … Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se kanë bllokuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.